KPP Strzelce Opolskie

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecane strony

Najczęściej czytane

  1. 112 km/h na „50-tce” – kierowca forda stracił prawo jazdy

    Przewinienia drogowe oznaczają nie tylko dotkliwe konsekwencje finansowe i punkty karne, ale także utratę prawa jazdy. Przekonał się o tym kierowca forda, który za mocno wcisnął pedał gazu i jechał z prędkością 112 km/h na obowiązującej „50-tce”. 48-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego otrzymał mandat karny w kwocie 2.000 złotych i 14 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

  2. Kierowca wylegitymował się podrobionym prawem jazdy

    Nie dość, że był sprawcą kolizji drogowej i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, to policjantom ruchu drogowego okazał sfałszowane prawo jazdy. Mężczyzna liczył, że funkcjonariusze nie zorientują się, że jest ono podrobione, jednak policjanci szybko wyprowadzili go z tego błędu. Mieszkaniec powiatu kupił dokument na czarnym rynku. Za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem 21-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

  3. Gdy przyszli kryminalni był w trakcie przemalowywania skradzionego auta

    Strzeleccy śledczy zatrzymali 21 oraz 22-latka podejrzanych o kradzież samochodu oraz kradzieże paliwa z pojazdów ciężarowych. Mężczyźni zostali zatrzymani w swojej "dziupli", gdy jeden z nich był w trakcie przemalowywania skradzionego samochodu. Dodatkowo jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie amfetaminę i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Najbliższe 4 miesiące spędzi za murami więzienia. Obu mężczyznom zostały przedstawione zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

  4. Po 10 latach służby czworonożny „funkcjonariusz” Baryl przeszedł na emeryturę

    Pies służbowy Herold, prywatnie nazywany „Barylem” po dziesięciu latach służby w strzeleckiej komendzie przeszedł na zasłużoną „psią emeryturę”. Czworonożny funkcjonariusz ma na swoim koncie wiele sukcesów w policyjnej służbie. Wielokrotnie z powodzeniem brał udział w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych, jak również odnajdywał przedmioty pochodzące z przestępstwa. Dziękując Barylowi za wspólną służbę, życzymy mu godnej emerytury i zawsze pełnej miski smakołyków.

  5. White - nowy policyjny pies w strzeleckiej Policji

    Do strzeleckiej jednostki Policji dołączył kolejny owczarek niemiecki. Wabi się Szerd, chociaż prywatnie i przewrotnie, z uwagi na swoje czarne umaszczenie został nazwany przez swojego przewodnika White. Jego opiekunem jest st. asp. Robert Woźniak. Policjant i jego czworonożny partner ukończyli pod koniec lutego specjalistyczne szkolenie i od kilku dni można ich spotkać na ulicach naszego miasta.

  6. Policjantka uczyła młodych karateków pierwszej pomocy

    Strzelecka policjantka gościła na treningu klubu Karate Kyokushin TORII w Szymiszowie. W trakcie zajęć tłumaczyła zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego wzywania służb ratunkowych. Oprócz teorii była również praktyka, czyli ćwiczenia na fantomie oraz z wykorzystaniem defibrylatora. Przekazane umiejętności przydadzą się młodym karatekom nie tylko na macie, ale również po treningu.

  7. Policjant to zawód dla ludzi z pasją – rozmowy z maturzystami z CKZiU

    Targi pracy to doskonała okazja dla młodych ludzi, by poznać specyfikę różnych zawodów, z którymi chcieliby związać swoją przyszłość. Takie targi zostały w ubiegły czwartek zorganizowane przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich dla uczniów klas maturalnych. W takim dniu nie mogło zabraknąć także policjantów strzeleckiej komendy. Mundurowi udzielali rad i wskazówek na temat procesu rekrutacji do służby w policji, a także odpowiadali na wszystkie pytania maturzystów. Przyszli absolwenci szkół mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda służba w naszej formacji.

  8. Dochodzenie czy śledztwo? Kilka słów o służbie "kryminalnych"

    Policjanci okoliczności zdarzenia w ramach prowadzonego dochodzenia. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku drogowego, Dochodzenie, śledztwo? Co to tak naprawdę oznacza? I czym zajmują się policjanci dochodzeniowo-śledczy?

Powrót na górę strony