KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Akcja "ZNICZ 2019"– zmiana organizacji ruchu drogowego w Zawadzkiem

  Jak co roku, nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu udających się na groby bliskich, czuwać będą policjanci. Będziemy na głównych trasach wyjazdowych z miast i dojazdowych do cmentarzy. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach nekropolii odbywał się płynnie. Wskażą również miejsce, gdzie będzie można zaparkować samochód.

 2. Podsumowanie akcji „Znicz 2019”

  Strzeleccy policjanci zakończyli akcję „Znicz 2019”, która w tym roku trwała 4 dni. Podczas prowadzonych działań na drogach powiatu oraz w rejonie cmentarzy było bezpiecznie. Policjanci odnotowali 5 niegroźnych kolizji. W zdarzeniach tych nikt nie został ranny. Policjanci przeprowadzili blisko 450 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Z tej liczby 2 zdecydowało się jechać po alkoholu. Nie odnotowano interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach nekropolii.

 3. Uwaga na kieszonkowców

  Policjanci ze Strzelec Opolskich, tylko w ciągu jednego dnia, otrzymali 3 informacje o kradzieżach kieszonkowych. Wszystkie te sytuacje miały miejsce w piątek, na targowisku miejskim. Okres przed zbliżającymi się Zaduszkami, może być czasem intensywniejszego działania kieszonkowców. Dlatego apelujemy o czujność i ostrożność. Tłok w sklepach, na targowiskach, centrach handlowych, przystankach autobusowych oraz dworcach kolejowych, mogą próbować wykorzystać przestępcy.

 4. Oszuści wciąż aktywni - bądźmy szczególnie ostrożni i nie traćmy czujności

  Dzięki błyskawicznie podjętym działaniom policjantów, mieszkanka gminy Jemielnica nie straciła blisko 50 tys. zł. Pokrzywdzona otrzymała telefon od osoby podającej się za córkę i informującej, że spowodowała poważny wypadek komunikacyjny. Pamiętajmy, że przestępcy wciąż modyfikują swoje techniki oszustwa. Rozmawiajmy z naszymi dziadkami i rodzicami o tym zagrożeniu. Jeśli znamy osoby samotne, warto również je uczulić na tego typu przestępstwa.

 5. Kamila Sitnik reprezentowała Opolszczyznę w finale krajowym konkursu pn. „Rymowanka – Zachęcanka”

  Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Arkadiusz Chętnicki wręczył dyplom Kamili Sitnik uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Leśnicy za udział w konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka” i przygotowanie pracy finałowej. Celem konkursu była promocja idei używania elementów odblaskowych oraz „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2020 roku. Gratulujemy Kamili za inwencję i pomysłowość. Serdecznie dziękujemy również rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz dzieciom z PSP w Leśnicy za zaangażowanie w konkursie.

 6. Obchody z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w Strzelcach Opolskich

  W Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni otrzymali wyróżnienia i nagrody. Przede wszystkim był to czas mianowania na kolejne stopnie służbowe. W obchodach uczestniczył między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Jacek Basik. Mszę św. w intencji policjantów, pracowników cywilnych oraz ich rodzin odprawił kapelan strzeleckich policjantów ksiądz Rudolf Nieszwiec.

 7. Uwaga na fałszywe SMS-y od komornika

  „SMS-y od komornika” są kolejnym atakiem wykorzystującym podstęp z fałszywym panelem płatności internetowej. Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

 8. Fałszywe pracownice opieki zdrowotnej okradły 85-latka

  Fałszywy wnuczek, policjant, pracownik administracji - to pod nich najczęściej podszywają się oszuści chcący wykorzystać życzliwość starszych osób. Aby wyłudzić pieniądze oszuści korzystają z coraz to nowszych metod. Mieszkaniec Strzelec Opolskich stracił w ten sposób 7 500 złotych. Apelujemy o ostrożność. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych.

ZNAKOWANIE ROWERÓW
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie
Punkt kontroli autokarów
Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w Banku!