KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Ładunek przy Zakładzie Karnym - ćwiczenia

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich wraz z funkcjonariuszami Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich przeprowadzili ćwiczenia, mające na celu sprawdzenie sprawności działań służb na wypadek sytuacji kryzysowej. Tym razem scenariusz ćwiczeń dotyczył ładunku pod zakładem karnym.

 2. Oszuści aktywni!!! Seniorze bądź czujny i nie daj się oszukać!

  Policja kolejny raz ostrzega przed oszustami, którzy działają metodą na członka rodziny. Podejrzani dzwonią w imieniu krewnych, którzy uczestniczyli w wypadku drogowym i potrzebują pomocy finansowej. Takie telefony otrzymało już dzisiaj sześciu mieszkańców Strzelec Opolskich. Na szczęście rozmówcy zachowali zdrowy rozsądek i nie dali się oszukać.

 3. Zachęcali do służby w Policji

  Przedstawicielki strzeleckiej komendy w ramach działań promujących zawód policjanta przeprowadziły spotkanie w Kinoteatrze w Zawadzkiem. Uczestnicy spotkania mogli uzyskać informacje na temat wymogów jakie muszą spełnić oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do pełnienia służby w Policji. W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Arkadiusz Chętnicki.

 4. Uwaga na kieszonkowców

  Policjanci ze Strzelec Opolskich, tylko w ciągu jednego dnia, otrzymali 3 informacje o kradzieżach kieszonkowych. Wszystkie te sytuacje miały miejsce w piątek, na targowisku miejskim. Okres przed zbliżającymi się Zaduszkami, może być czasem intensywniejszego działania kieszonkowców. Dlatego apelujemy o czujność i ostrożność. Tłok w sklepach, na targowiskach, centrach handlowych, przystankach autobusowych oraz dworcach kolejowych, mogą próbować wykorzystać przestępcy.

 5. Przekroczył prędkość – kierowca i jego pasażerka poszukiwani

  Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Mężczyzna przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 39 km/h. Jak się okazało mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla nie posiadał uprawnień do kierowania. Dodatkowo 35-latek i jego 53-letnia pasażerka byli poszukiwani przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. Oboje trafili już do więzienia, gdzie odbywają zasądzoną karę.

 6. Uwaga na fałszywe SMS-y od komornika

  „SMS-y od komornika” są kolejnym atakiem wykorzystującym podstęp z fałszywym panelem płatności internetowej. Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

 7. Podsumowanie akcji „Znicz 2019”

  Strzeleccy policjanci zakończyli akcję „Znicz 2019”, która w tym roku trwała 4 dni. Podczas prowadzonych działań na drogach powiatu oraz w rejonie cmentarzy było bezpiecznie. Policjanci odnotowali 5 niegroźnych kolizji. W zdarzeniach tych nikt nie został ranny. Policjanci przeprowadzili blisko 450 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Z tej liczby 2 zdecydowało się jechać po alkoholu. Nie odnotowano interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach nekropolii.

 8. Obchody z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w Strzelcach Opolskich

  W Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni otrzymali wyróżnienia i nagrody. Przede wszystkim był to czas mianowania na kolejne stopnie służbowe. W obchodach uczestniczył między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Jacek Basik. Mszę św. w intencji policjantów, pracowników cywilnych oraz ich rodzin odprawił kapelan strzeleckich policjantów ksiądz Rudolf Nieszwiec.

ZNAKOWANIE ROWERÓW
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie
Punkt kontroli autokarów
Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w Banku!