KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Możesz zostać jednym z nas

  By przybliżyć Wam służbę w opolskiej Policji, powstał film pokazujący naszą codzienną pracę. Choć nie należy ona do łatwych, to jednak może dawać dużo satysfakcji. Wielkie podziękowania dla TV Brawo, która zrealizowała i zmontowała cały spot. Dzięki dodatkowym limitom z Komendy Głównej Policji, do końca roku możemy przyjąć jeszcze 65 nowych kandydatów. Jeśli jesteście zainteresowani służbą w naszej formacji, obejrzyjcie spot lub skontaktujcie się z zespołem doboru.

 2. Wprowadzenie Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich

  Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, podinsp. Witold Apolinarski został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich. Uroczystość odbyła się w strzeleckiej komendzie, przy udziale przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych oraz policjantów i pracowników Policji.

 3. Policjanci z Leśnicy i ich społeczna drużyna ratowników

  Na co dzień pracują w Posterunku Policji w Leśnicy. To dzielnicowi, dochodzeniowiec i kierownik jednostki. Wśród służących tam policjantów ponad połowa to wolontariusze Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dla nich 8 godzin służby to często za mało. Wówczas policyjny mundur zamieniają na strój kąpielowy i zestaw ratowniczy.

 4. Reaguj na zagrożenia! Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie powiatu strzeleckiego od października ubiegłego roku. Jest to doskonałe narzędzie, dzięki któremu każdy obywatel ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Pozwala wskazać miejsca w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy sygnał jest przez policjantów sprawdzany. Pomóż nam dbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny – korzystaj z aplikacji: KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA.

 5. Poszukiwani świadkowie wypadku

  Strzeleccy policjanci poszukują świadków tragicznego wypadku, do którego doszło 27 października w Strzelcach Opolskich. Około godziny 10:00 kierujący samochodem ciężarowym z nieustalonych przyczyn potrącił pieszego. Mężczyzna na skutek doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

 6. Obchody Święta Niepodległości

  Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Witold Apolinarski uczestniczył w obchodach Święta Niepodległości. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Wawrzyńca. Następnie wszyscy przemaszerowali pod pomnik Ofiarom Wojen i Przemocy, gdzie odbyły się główne obchody.

 7. Strzeleckie obchody Święta Policji

  W Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich, odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. W uroczystej zbiórce uczestniczył m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadkom. Jacek Kozłowski, przedstawiciel Wojewody Opolskiego, Starosta Strzelecki, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz prokuratury. Mszę św. w intencji policjantów, pracowników cywilnych oraz ich rodzin odprawił kapelan strzeleckich policjantów ksiądz Rudolf Nieszwiec.

 8. Nietrzeźwy kierowca próbował uciec policjantom

  Kilka minut trwał policyjny pościg za kierującym fordem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, 23-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

ZNAKOWANIE ROWERÓW
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie
Punkt kontroli autokarów