KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Cudzoziemcy ukryli się w naczepie ciężarówki

  Policjanci ze Strzelec Opolskich w naczepie tira znaleźli dwóch cudzoziemców. Jak się okazało, mężczyźni ukryli się pomiędzy artykułami chemii gospodarczej. Policjanci ustalili, że przyjechali oni najprawdopodobniej z Afganistanu. Obcokrajowcy zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

 2. Odpowie za nielegalne posiadanie broni i kłusownictwo

  3 jednostki broni palnej oraz amunicję zabezpieczyli kryminalni z Zawadzkiego. Właścicielem nielegalnej kolekcji okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli w jego pojeździe przerobioną broń, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia. Dodatkowo, polował na zwierzynę, nie mając do tego uprawnień. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz kłusownictwa i grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

 3. Nowi policjanci w strzeleckiej komendzie

  "Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. 24 nowych policjantów ślubowało na sztandar i tym samym wstąpiło w szeregi opolskiej Policji. Akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta. Teraz przed „młodymi” funkcjonariuszami policyjny kurs podstawowy. Po jego ukończeniu dwóch policjantów będzie pełnić służbę w strzeleckiej komendzie.

 4. Poszukiwany listem gończym - trafił do zakładu karnego

  22-letni mieszkaniec Śląska wpadł w ręce strzeleckich policjantów podczas kontroli autostrady A4. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym za przestępstwo kradzież z włamaniem wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Rybniku. Tego samego dnia funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzoną karę.

 5. Słowak przewoził stalowy ładunek - miał ponad pół promila

  Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali obywatela Słowacji. 61-latek samochodem ciężarowym przewoził konstrukcje stalowe. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

 6. Pobicie, którego nie było

  Mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie policji ukarany został 29-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i zgłosił, że został pobity przez dwóch obywateli narodowości romskiej. Jak ustalili policjanci, do żadnego przestępstwa nie doszło. Apelujemy do wszystkich dzwoniących na numery alarmowe o rozsądek, gdyż każde bezzasadne zgłoszenie może opóźnić udzielenie pomocy osobie faktycznie jej potrzebującej.

 7. Ważne informacje dla kierowców – zmieniły się przepisy ruchu drogowego

  Przypominamy, że od 1 października 2018 r. zmieniły się przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, dotyczące pojazdów zarejestrowanych w Polsce oraz ich kontroli. Kierowcy nie muszą już posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC pojazdu. Natomiast taki dokument jest potrzebny na przykład przy sprzedaży auta.

 8. Nietrzeźwi na drogach naszego powiatu

  Podczas weekendu, strzeleccy policjanci ujawnili 7 nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych byli kierowcy samochodów i rowerzyści. Wszyscy odpowiedzą za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze.

ZNAKOWANIE ROWERÓW
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie
Punkt kontroli autokarów
Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w Banku!