KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. I ty możesz wstąpić w szeregi strzeleckiej Policji

  Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Witold Apolinarski zachęca – i ty możesz zostać policjantem.

 2. Nowi policjanci w Strzelcach Opolskich

  "Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. 39 nowych policjantów ślubowało na sztandar i tym samym wstąpiło w szeregi opolskiej Policji. Akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta. Teraz przed „młodymi” funkcjonariuszami policyjny kurs podstawowy. Po jego ukończeniu czterech policjantów będzie pełnić służbę w strzeleckiej komendzie.

 3. Półkoloniści z wizytą u strzeleckich policjantów

  Dzieci z półkolonii ze Strzelec Opolskich odwiedziły policjantów. Podczas wizyty miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariuszy. Goście mieli okazję również poczuć się jak prawdziwi stróże prawa i zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Spotkanie odbyło się w ramach w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

 4. Śmiertelny wypadek na DW 409

  Tragiczny wypadek w Ligocie Dolnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym bmw z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącą ciężarówką. Pasażerka bmw poniosła śmierć na miejscu. Kierowca osobówki oraz 7-letnie dziecko z obrażeniami trafili do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę.

 5. Kluczbork: Apel o pomoc, By Wiki mogła chodzić

  Wiki jest córeczką kluczborskiej policjantki Patrycji Bugajnej. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną amputacją prawego podudzia. Doszło do tego przez zespół taśm owodniowych. Gdy Wiktoria była jeszcze w brzuszku jedna z taśm zaczepiła się o jej nóżkę. Zacisnęła się na jej nóżce tak mocno, że przełamała kość i doszło do amputacji jej malutkiej nóżki. Aby Wiki mogła funkcjonować jak inne dzieci konieczna jest operacja jej nóżki.

 6. Poszukiwany wpadł podczas interwencji

  Policjanci z Zawadzkiego zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 48-latek wszczął awanturę domową pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec powiatu strzeleckiego był ścigany sądowym nakazem doprowadzenia do zakładu karnego za oszustwo. Trafił do policyjnego aresztu. Kolejne miesiące spędzi w więzieniu.

 7. Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

 8. Pasy bezpieczeństwa: mity i fakty

  Ratują zdrowie i życie. Niezawodne i proste w działaniu. Pasy bezpieczeństwa, bo o nich tu mowa, do dziś są najistotniejszą i najpowszechniejszą innowacją wprowadzoną w ciągu ponad 120-letniej historii motoryzacji. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z roli, jaką spełniają. To prawie zawsze prowadzi do tragedii.

ZNAKOWANIE ROWERÓW
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie
Punkt kontroli autokarów
Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w Banku!