Zbiórka krwi pod hasłem "spoKREWnieni służbą" - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Zbiórka krwi pod hasłem "spoKREWnieni służbą"

Data publikacji 26.02.2018

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich organizuje zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Patronat nad tą ogólnopolską akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja odbędzie się 16 marca 2018 r. w godzinach od 09.00 do 12.00 w Strzeleckim Ośrodku Kultury, Plac Żeromskiego 7, pokój nr 2.

Akcja związana jest z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Do udziału w akcji zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Celem przedsięwzięcia jest między innymi, promowanie krwiodawstwa oraz szerzenie idei ratowania życia ludzkiego. Bo krwi, może potrzebować każdy z nas.

Zbiórka krwi odbędzie się 16 marca 2018 r. w godzinach od 09.00 do 12.00 w Strzeleckim Ośrodku Kultury, Plac Żeromskiego 7, pokój nr 2.