Odpowie za włamanie do domu - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Odpowie za włamanie do domu

Data publikacji 07.03.2018

Policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o włamanie do domu jednorodzinnego w gminie Leśnica. Łupem 36-latka były elektronarzędzia oraz paliwo. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzut włamania. Za takie przestępstwo grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z Posterunku Policji w Leśnicy w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że w listopadzie ubiegłego roku miało dojść do włamania do domu jednorodzinnego w gminie Leśnica.

Jak ustalili kryminalni nieznany wówczas sprawca wybił szybę w oknie, następnie dostał się do wnętrza budynku, skąd zabrał elektronarzędzia i paliwo. Pokrzywdzony straty wycenił na 700 złotych.

Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły na wytypowanie mężczyzny mogącego mieć związek z tą sprawą. Okazał sie nim 36-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego.

36-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.