Areszt dla 34-latka - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Areszt dla 34-latka

Data publikacji 09.03.2018

Kryminalni ze Strzelec Opolskich zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło na początku grudnia, na jednej z ulic miasta. To wtedy, 34-latek miał napaść na pokrzywdzoną, a później zabrać jej torebkę z pieniędzmi, dokumentami oraz telefonem komórkowym. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz musi się liczyć z karą nawet do 12 lat więzienia.

Na początku grudnia ubiegłego roku, dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta doszło do napadu na kobietę. Śledczy ustalili, że mężczyzna zaatakował pokrzywdzoną, gdy wracała z pracy do domu. Napastnik przytrzymując kobietę za szyję, zabrał jej torebkę, w której miała pieniądze, dokumenty oraz telefon komórkowy.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy na podstawie zebranych dowodów wytypowali potencjalnego sprawcę. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Śląska.

34-latek usłyszał zarzut rozboju. Na wniosek policjantów i prokuratura, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesięce. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.