Jechał 125 km/h w terenie zabudowanym - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Jechał 125 km/h w terenie zabudowanym

22-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił swoje uprawnienia za przekroczenie prędkości na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Policjanci nagrali kierowcę bmw videorejestratorem. Urządzenie pokazało, że pędził w terenie zabudowanym 125 km/h.

W minioną niedzielę, tuż po godzinie 21:00, policjanci w Warmątowicach zatrzymali do kontroli drogowej bmw, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Nagranie na videorejestratorze pokazało, że pędził on w terenie zabudowanym 125 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym i stracił prawo jazdy.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.