IV miejsce naszych siatkarzy - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

IV miejsce naszych siatkarzy

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej. Spośród 13 drużyn, które stanęły do rywalizacji, reprezentacja z Opolszczyzny uplasowała się tuż za podium. Nasz siatkarz - asp. Piotr Jończyk, został uznany za najlepszego libero turnieju. Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

Zawody odbyły się w Zawierciu 20 i 21 czerwca. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz z komend wojewódzkich z  Rzeszowa, Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Radomia, Szczecina, Olsztyna i Katowic. Organizatorem zawodów był Wydział Doboru Szkolenia KWP w Katowicach przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego, Urzędu Miasta w Zawierciu, Starostwa Zawierciańskiego oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu.

Mecze grupowe rozrywane były w halach sportowych w Zawierciu. Po raz kolejny najlepszymi siatkarzami zostali policjanci z Katowic. W meczu finałowym pokonali reprezentację Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Miejsce trzecie wywalczyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Reprezentacja Opolszczyzny uplasowała się tuż za podium. Z kolei nasz siatkarz - asp. Piotr Jończyk, został uznany za najlepszego libero turnieju.

Zawody uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz występ Zespołu Mażoretek „Fantazja” z Ogrodzieńca. Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński, Prezydent Miasta Zawiercie Witold Grim, Starosta zawierciański Krzysztof Wrona, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego asp. szt. Michał Szcześniak oraz  reprezentant Polski w siatkówce siatkowej  - Grzegorz Kosok.

  • Mistrzostwa Polski Policjantów w Piłce Siatkowej 2017 r
  • Mistrzostwa Polski Policjantów w Piłce Siatkowej 2017 r
  • Mistrzostwa Polski Policjantów w Piłce Siatkowej 2017 r