Zatrzymane prawo jazdy - podsumowanie działań "PRĘDKOŚĆ" - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy - podsumowanie działań "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 05.07.2017

Funkcjonariusze ze strzeleckiej drogówki podczas działań „Prędkość” sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą zbyt szybko i nie łamią przepisów. Mundurowi przeprowadzili blisko 100 kontroli. Zatrzymali dwóch kierowców, którzy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. Mężczyźni stracili już swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

Wciąż główną przyczyną zdarzeń na drogach jest nadmierna szybkość, z jaką poruszają się kierowcy. To również niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, które mimo trwającego lata bywają zmienne. Właśnie po to, aby takich zdarzeń było jak najmniej, 4 lipca na drogach powiatu strzeleckiego odbyły się działania pod nazwą „Prędkość”.

Mundurowi mierzyli prędkość na drogach krajowych, ale przede wszystkim w terenie zabudowanym, gdzie przekraczanie dozwolonej „pięćdziesiątki” niesie duże zagrożenie. Policjanci skontrolowali blisko 100 kierowców i nie stosowali taryfy ulgowej dla tych łamiących prawo drogowe.

W rażący sposób przepisy złamał 23-latek kierujący osobowym fordem. Mieszkaniec Tarnowskich Gór w Kolonowskiem pędził 103km/h. Natomiast 43-letni kierowca skody w Wysokiej,  na obowiązującej „czterdziestce” jechał 94 km/h. Mężczyźni stracili już swoje prawo jazdy na 3 miesiące. Zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców – dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg – noga z gazu.