24-latek odpowie za zniszczenie mienia - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

24-latek odpowie za zniszczenie mienia

Data publikacji 05.09.2017

Strzeleccy policjanci ustalili mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie mienia. 24-latek wybił szybę w pustostanie, gdzie rozciął sobie nogę. Następnie wrócił do domu i się awanturował. Interweniujący funkcjonariusze udzielili mu pomocy. Mężczyzna trafił do szpitala. Za uszkodzenie mienia odpowie teraz przez sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, tuz przed godziną 2:00, policjanci ze strzeleckiej komendy otrzymali zgłoszenie  o awanturze domowej w jednym z strzeleckich mieszkań. W trakcie kiedy weszli na klatkę schodową, zauważyli plamy krwi. Ślady prowadziły do mieszkania, w którym miała mieć miejsce interwencja. Mundurowi po wejściu do lokalu od razu zobaczyli 24-latka z silnym krwotokiem z nogi. Natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Podczas dalszych czynności, kryminalni ustalili, że 24-latek tej samej nocy wybił szybę w pustostanie mieszczącym się na terenie dworca PKS-u, gdzie rozciął sobie nogę. Wartość szkody oszacowana została na kwotę 2700 złotych.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.