Wykorzystał okazję i ukradł rower - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Wykorzystał okazję i ukradł rower

Data publikacji 07.09.2017

Zarzut kradzieży usłyszał mieszkaniec Strzelec Opolskich. Mężczyzna, widząc pozostawiony rower przed wejściem na teren jednego z zakładów, wykorzystał okazję i ukradł go. Jak ustalili policjanci pokrzywdzony przyjechał nim do pracy. Wartość strat wycenił na 2 000 złotych. 34-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Musi się liczyć z karą nawet 5 lat więzienia.

Kryminalni ze Strzelec Opolskich zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież roweru. Do zdarzenia doszło 31 sierpnia, rano, przed wejściem na teren jednego z zakładów.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, przeprowadzili analizę monitoringu. Jak ustalili, pokrzywdzony rowerem przyjechał do pracy. Nieznany wówczas sprawca zauważył pozostawiony rower, wykorzystał okazję i ukradł go. Pokrzywdzony wartość roweru wycenił na 2 000 złotych.

Zebrane przez śledczych informacje pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzewanej o ten czyn. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec miasta. Policjanci odzyskali skradziony rower i oddali właścicielowi. 

34-latek usłyszał już zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu  kara nawet do 5 lat więzienia.