Ferie z policjantami - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Ferie z policjantami

Data publikacji 22.01.2018

Policjanci z Zawadzkiego w związku z trwającymi feriami spotkali się z dziećmi, w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018". Mundurowi odwiedzili Kinoteatr, gdzie są organizowane zajęcia dla najmłodszych. Głównym tematem wizyty jest bezpieczeństwo w trakcie zimowego wypoczynku.

Kierownik dzielnicowych asp.sztab. Mieczysław Baran wspólnie z dzielnicowym asp. Damianem Zembiklem spotkali się z dziećmi, które postanowiły spędzić zimowy wypoczynek w Kinoteatrze w Zawadzkiem.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi przypominieli o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać co mówią opiekunowie. Ważne by dzieci wiedziały co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych. Dzielnicowi ostrzegają przed zabawą na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych.

Dzieciom przypomniano numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedziały one w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjanci podkreślali także, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

W trakcie spotkania policjanci wręczyli dzieciom książeczki oraz odblaski. Na koniec dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Radość na twarzach najmłodszych, wspaniała atmosfera oraz skupienie z jakim wysłuchały prelekcji, świadczyły, że spotkanie z funkcjonariuszami było dla nich sporym przeżyciem.

Bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii jest bardzo ważne. Wszyscy musimy o nie zadbać. Odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, opiekunach oraz policjantach. W związku z organizowanymi licznymi wyjazdami na zimowiska strzeleccy policjanci będą kontrolować autokary przewożące dzieci.

  • Ferie z policjantami
  • Ferie z policjantami
  • Ferie z policjantami
  • Ferie z policjantami
  • Ferie z policjantami