Przekroczył dozwoloną prędkość – stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Przekroczył dozwoloną prędkość – stracił prawo jazdy

Data publikacji 12.02.2018

Kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce policjantów ze strzeleckiej drogówki. 21-letni pirat drogowy na obowiązującej „czterdziestce” pędził osobowym audi aż 104 km/h, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych osób. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący samochodem stracił prawo jazdy.

Wczoraj, strzeleccy policjanci ruchu drogowego w miejscowości Licynia zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego.

Mężczyzna w terenie zabudowanym na obowiązującej „czterdziestce” gnał swoim samochodem z prędkością 104 km/h. Piratem drogowym okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Ujazd.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci już zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo 21-latek został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Strzeleccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, niestety często dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

Pamiętajmy, że jesień to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.