KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Bezpieczny wypoczynek nad wodą

  Piękna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że chętnie wypoczywamy na wodą. By wypoczynek nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Zdrowy rozsądek, trzeźwe myślenie i przezorność korzystających z kąpielisk to przecież wspólne bezpieczeństwo.

 2. Fałszywe pracownice opieki zdrowotnej okradły 85-latka

  Fałszywy wnuczek, policjant, pracownik administracji - to pod nich najczęściej podszywają się oszuści chcący wykorzystać życzliwość starszych osób. Aby wyłudzić pieniądze oszuści korzystają z coraz to nowszych metod. Mieszkaniec Strzelec Opolskich stracił w ten sposób 7 500 złotych. Apelujemy o ostrożność. Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych.

 3. Uwaga na fałszywe SMS-y od komornika

  „SMS-y od komornika” są kolejnym atakiem wykorzystującym podstęp z fałszywym panelem płatności internetowej. Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowajmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

 4. Bezpieczna droga do szkoły w Kadłubie

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjantki ze Strzelec Opolskich odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kadłubie. Przypomniały im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreśliły jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Pod okiem policjantek i pod opieką nauczyciela dzieci sprawdziły zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce, bezpiecznie przechodząc przez przejście dla pieszych.

 5. Dodatkowe fundusze na patrole i specjalistyczny sprzęt

  Gmina Strzelce Opolskie przeznaczyła 10 000 złotych na dodatkowe patrole Policji oraz zakup specjalistycznego sprzętu. Porozumienie w tej sprawie podpisał Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Arkadiusz Chętnicki oraz Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.

 6. Obchody z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w Strzelcach Opolskich

  W Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni otrzymali wyróżnienia i nagrody. Przede wszystkim był to czas mianowania na kolejne stopnie służbowe. W obchodach uczestniczył między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Jacek Basik. Mszę św. w intencji policjantów, pracowników cywilnych oraz ich rodzin odprawił kapelan strzeleckich policjantów ksiądz Rudolf Nieszwiec.

 7. W trosce o bezpieczeństwo seniorów

  Policjanci ze Strzelec Opolskich zorganizowali spotkanie z myślą o bezpieczeństwie seniorów. Podczas spotkania mówiliśmy o metodach i sposobach działania oszustów, a także radziliśmy jak ustrzec się przed utratą oszczędności.

 8. Poszukiwanie osoby zaginionej ćwiczyli strzeleccy policjanci

  "Zaginięcie osoby chorej psychicznie” – to założenie strzeleckich policjantów, którzy szkolili się w poszukiwaniu osoby zaginionej. W ćwiczeniach uczestniczyli również policjanci z Opola, strażacy PSP i OSP, Straż Leśna oraz ratownicy Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Celem działań było sprawdzenie gotowości i koordynacji służb, jakie przeprowadzane są w przypadku poszukiwań osoby zaginionej.

ZNAKOWANIE ROWERÓW
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Przeciwdziałanie Przemocy w Rodzinie
Punkt kontroli autokarów
Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w Banku!