Zachęcali do służby w Policji - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Zachęcali do służby w Policji

Data publikacji 16.02.2018

Przedstawiciele strzeleckiej komendy w ramach działań promujących zawód policjanta zorganizowali spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy. Uczestnicy spotkania mogli uzyskać informacje na temat kryteriów przyjęć do służby w Policji oraz kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego. Mogli również usłyszeć jak wygląda codzienna służba w mundurze.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich i Powiatowego Urzędu Pracy. To okazja by zachęcić młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji i pokazać korzyści płynące z tej służby.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania kryteriów niezbędnych do wstąpienia w szeregi policjantów. Mundurowi wyjaśnili gdzie i jakie dokumenty złożyć, omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz na czym polega system punktowy, co to jest lista rankingowa i jak punktowane są tzw. preferencje.

Podczas prezentacji multimedialnej zebrani mogli zobaczyć jak wygląda test sprawności fizycznej. Policjanci dodatkowo opowiedzieli jak przebiega kurs podstawowy w szkole policji.

Opowiadając o swojej służbie, policjanci podkreślali, że mimo dużej odpowiedzialności i często niełatwej służbie - to daje im ona wiele satysfakcji.

Komendant Główny Policji określił na rok 2018 dla garnizonu opolskiego następujące terminy i limity przyjęć do służby w Policji:

● 20 marca 2018 r. - limit 40 osób

● 16 kwietnia 2018 r. - limit 10 osób

● 2 lipca 2018 r. - limit 50 osób

● 24 września 2018 r. - limit 45 osób

● 27 grudnia 2018 r. - limit 33 osób

  • Promowali swój zawód
  • Promowali swój zawód