By droga do szkoły była bezpieczna - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

By droga do szkoły była bezpieczna

Data publikacji 05.09.2018

W jakim miejscu można przechodzić przez jezdnię i na jakim świetle, czy warto nosić odblaski i jakich zasad warto przestrzegać kiedy idziemy do szkoły. Między innymi na takie tematy, policjanci ze strzeleckiej komendy rozmawiają z uczniami w pierwszych dniach nowego roku szkolnego.

„Bezpieczna droga do szkoły" to program, który jest realizowany przez policjantów w całej Polsce. Mundurowi podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą rozmawiają o bezpieczeństwie w szkole, na terenie przyszkolnym i podczas drogi do szkoły. Uczą i przypominają dzieciom, jakie obowiązują ich przepisy, co wolno młodym żakom a czego przepisy zabraniają.

Kreowanie wśród najmłodszych uczniów dobrych nawyków jest bardzo ważne, ponieważ dzieci to z dorosłych czerpią przykład. Najlepiej, żeby były to tylko dobre przykłady. Dlatego policjanci przez cały wrzesień będą im przypominać o zasadach ruchu drogowego. Gdzie można przejść przez jezdnię, na jakim świetle i jak się zachować kiedy nie ma wyznaczonego przejścia. Przestrzegają przed rozmowami z nieznajomymi i podkreślają, żeby pod żadnym pretekstem nie wsiadać do samochodu takiej osoby.

Mundurowi przypominają również numery alarmowe, pod którymi dzieci znajdą pomoc w razie wypadku, pożaru czy potrzeby pomocy lekarskiej. To ważne by je pamiętać, a kiedy musimy pod nie zadzwonić zachować spokój.

W edukacji o bezpieczeństwie – mundurowych – wspomagają nauczyciele. Przez naukę, zabawę i wiersze uczą dzieci jak się zachowywać by nic im się nie stało.

  • By droga do szkoły była bezpieczna
  • By droga do szkoły była bezpieczna
  • By droga do szkoły była bezpieczna
  • By droga do szkoły była bezpieczna
  • By droga do szkoły była bezpieczna
  • By droga do szkoły była bezpieczna