Aktualności

Obchody z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w Strzelcach Opolskich

Data publikacji 29.07.2019

W Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni otrzymali wyróżnienia i nagrody. Przede wszystkim był to czas mianowania na kolejne stopnie służbowe. W obchodach uczestniczył między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Jacek Basik. Mszę św. w intencji policjantów, pracowników cywilnych oraz ich rodzin odprawił kapelan strzeleckich policjantów ksiądz Rudolf Nieszwiec.

26 lipca strzeleccy policjanci obchodzili 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. O godzinie 11.30, w kościele pw. Św. Wawrzyńca, kapelan ks. Rudolf Nieszwiec, odprawił mszę świętą w intencji policjantów, pracowników cywilnych policji i ich rodzin.

Następnie po mszy funkcjonariusze wraz z zaproszonymi gośćmi, przeszli pod budynek komendy, gdzie odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Tablicy poświęconej pamięci tych, którzy służyli i pracowali w jednostkach Policji Ziemi Strzeleckiej.

Główne uroczystości odbyły się w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. W uroczystościach uczestniczyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Jacek Basik, Starosta Powiatu Strzeleckiego Józef Swaczyna, Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, kapelan, emerytowani policjanci oraz pracownicy komendy.

Podczas zbiórki wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Gospodarzem uroczystości był Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Arkadiusz Chętnicki. Tegoroczne obchody były szczególne z uwagi na jubileuszowy rok powołania naszej formacji.

W trakcie uroczystości policjantki i policjanci otrzymali mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awanse na kolejny stopień służbowy otrzymało 48 funkcjonariuszy. To policjanci ze strzelec Opolskich, Zawadzkiego oraz Leśnicy. Zarząd Powiatu Strzeleckiego wyróżnił trzech policjantów za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu strzeleckiego – asp. sztab. Zbigniewa Chałata, asp. Annę Kutynię oraz st. sierż. Jacka Wróbel.

Na zakończenie zaproszeni goście na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Arkadiusza Chętnickiego złożyli podziękowania oraz gratulacje dla policjantów za ich codzienną ciężką służbę.