Seryjni włamywacze zatrzymani - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Seryjni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 18.09.2020

Strzeleccy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn trudniących się włamaniami na terenie województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Sprawcy to mieszkańcy śląska i małopolski w wieku od 35 do 43 lat. Ich łupem padały głównie elektronarzędzia, materiały budowlane a także sprzęty gospodarstwa domowego. Włamywacze usłyszeli już zarzuty, dwóch z nich oczekuje na wyrok w areszcie śledczym.

Policjanci z wydziału kryminalnego przez kilka tygodni zajmowali się sprawą włamań do remontowanych pomieszczeń, domów jednorodzinnych oraz budynków mieszkalnych będących w budowie. Do zdarzeń na terenie powiatu strzeleckiego dochodziło w marcu tego roku. Skrupulatnie zbierany materiał dowodowy oraz szczegółowa praca operacyjna pozwoliła ustalić grupę trudniącą się włamaniami. Jak się okazało sprawcy działali nie tylko na terenie województwa opolskiego, ale także województw śląskiego i dolnośląskiego. Dwóch mężczyzn usłyszało w tej sprawie kilkadziesiąt zarzutów, działali w warunkach recydywy, obecnie przebywają w areszcie śledczym. Trzeciemu z zatrzymanych sprawców przedstawiono kilka zarzutów, wśród nich zarzut włamania i paserstwa.

W zainteresowaniu włamywaczy były głównie narzędzia i materiały budowlane, elektronarzędzia oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 200 tysięcy złotych. Dzięki zaangażowaniu strzeleckich kryminalnych udało się odzyskać część skradzionego mienia, którego wartość wyceniono łącznie na prawie 90 tysięcy złotych.

Zatrzymanym w warunkach recydywy mężczyznom grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności, trzeci z mężczyzn musi liczyć się z wyrokiem nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • przedmioty zabezpieczone przez kryminalnych