Aktualności

Z zakazem, pod wpływem alkoholu – zatrzymany po policyjnym pościgu

Data publikacji 16.05.2017

Funkcjonariusze ze strzeleckiej drogówki w pościgu zatrzymali 29-latka, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 160 km/h. Mężczyzna jechał osobowym passatem, będąc pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę, policjanci ze strzeleckiej drogówki pełnili służbę radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W miejscowości Kalinów, tuż przed południem zauważyli pojazd poruszający się z nadmierną prędkością.

Funkcjonariusze wykonali pomiar, który wykazał, że kierujący autem porusza się w obszarze zabudowanym z prędkością 86 km/h. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował to polecenie, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, a videorejestrator zapisywał kolejne wykroczenia popełniane przez kierującego passatem, a były to głównie przekroczenia prędkości – ponad 170 km/h poza obszarem zabudowanym. Rekordowa to ponad 160 km/h w miejscowości Kalinowice, gdzie zgodnie z przepisami powinien jechać nie szybciej niż 50 km/h.

Po kilkukilometrowym pościgu – mężczyzna został zatrzymany. Po wylegitymowaniu go i sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie wykazało, że kierowca miał blisko 0,25 promila w organizmie. To zapewne było powodem próby ucieczki przed policjantami.

Dodatkowo w pojeździe obecna była 56-letnia pasażerka, która udostępniła pojazd mężczyźnie – za co została ukarana mandatem karnym. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

  • Kierowca passata zatrzymany w pościgu
  • Kierowca passata zatrzymany w pościgu
  • Kierowca passata zatrzymany w pościgu