„Bezpieczne Wakacje” - dzieci odwiedziły komendę - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

„Bezpieczne Wakacje” - dzieci odwiedziły komendę

Data publikacji 06.07.2017

W ramach działań „Bezpieczne Wakacje” Komendę Powiatową Policji w Strzelcach Opolskich odwiedziły dzieci ze świetlicy środowiskowej „Źródełko” oraz klubu młodzieżowego „Arka”. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się pracy strzeleckich policjantów. Chętni mogli zwiedzić między innymi: stanowisko kierowania dyżurnych, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz spotkać się z przewodnikiem psa służbowego. Spotkanie było okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

We wtorek poza policjantami w strzeleckiej komendzie można było spotkać uśmiechnięte twarze małych mieszkańców Strzelec Opolskich. Podczas wycieczki dzieci miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów różnych wydziałów. Goście mogli zobaczyć jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Dużą popularnością szczególnie wśród tych najmłodszych cieszył się  policyjny motocykl oraz radiowóz. Każde dziecko chciało choć na chwilę usiąść w jego wnętrzu  i dotknąć znajdującego się tam wyposażenia. Dzieci zajrzały do celi dla aresztantów, odwiedziły salę odpraw i obejrzały na czym polega praca na stanowisku dyżurnego policji.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psów patrolowo-tropiących. Policjant – przewodnik opowiedział o pracy ze swoimi pupilami oraz zaprezentował ich wytresowanie. Przypomniał również, jak zachować się aby nie zostać zaatakowanym przez agresywnego  psa oraz co zrobić aby skutki ewentualnego ataku zminimalizować. Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom jak bezpiecznie spędzać wolny czas a szczególnie jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Wizyta ta zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Być może również spotkanie z Policją „od kuchni” będzie dla niejednego „malucha”  oraz dla naszej strzeleckiej młodzieży inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta.

  • dzieci odwiedziły komendę
  • dzieci odwiedziły komendę
  • dzieci odwiedziły komendę
  • dzieci odwiedziły komendę
  • dzieci odwiedziły komendę
  • dzieci odwiedziły komendę
  • dzieci odwiedziły komendę