Aktualności

Tragiczny wypadek na DK 94

Data publikacji 25.08.2023

W środę popołudniu na DK 94 doszło tragicznego wypadku drogowego. W jego wyniku, na miejscu śmierć poniósł 48 – letni mężczyzna, dwoje innych uczestników zostało rannych. W zdarzeniu brały udział 3 pojazdy: osobowy oraz dwa dostawcze busy. Okoliczności zdarzenia oraz jego przebieg ustala strzelecka Policja pod nadzorem Prokuratury.

W minioną środę około godziny 13:30 na DK 94 pomiędzy miejscowościami Strzelce Opolskie i Sucha doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów: osobowego oraz dwóch dostawczych busów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 52 - letni kierujący dostawczym fiatem, jadąc w kierunku Strzelec Opolskich, najechał na tył samochodu osobowego, który z nieznanych przyczyn hamował. W wyniku uderzenia suzuki znalazło się na przeciwległym pasie ruchu, gdzie doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym busem renault.

Niestety, na miejscu wypadku śmierć poniósł 48 – letni kierujący suzuki, mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Jego pasażerka oraz drugi z kierowców zostali ranni i przetransportowani do szpitala. Ruch na tym odcinku drogi przez kilka godzin był zablokowany. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są wyjaśniane w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem strzeleckiej Prokuratury.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Ładna, słoneczna pogoda nie zawsze oznacza doskonałe warunki do jazdy, i nie zwalnia kierowców z zachowania ostrożności. Pamiętajmy, że nie zawsze dopuszczalna prędkość jest prędkością bezpieczną – ta powinna być dostosowana do natężenia ruchu i warunków atmosferycznych. Unikajmy również jazdy „na zderzaku” drugiego pojazdu.

  • samochód osobowy biorący udział w zdarzeniu
  • bus dostawczy biorący udział w zdarzeniu
  • Radiowóz policyjny na miejscu zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony