Aktualności

Ponad promil miał kierowca busa, który chciał jechać z pasażerami za granicę

Data publikacji 13.09.2023

Ponad promil alkoholu „wydmuchał” kierowca busa. W takim stanie mężczyzna wyruszył w trasę, gdzie miał przewieź pasażerów za granicę. Na dodatek kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania. Mieszkańcowi powiatu strzeleckiego grozi teraz kara do 2 lat więzienia.

W minioną niedzielę, 10 września, policjanci z ruchu drogowego strzeleckiej komendy Policji zatrzymali do kontroli busa. Kierujący tym busem wyruszył w trasę, gdzie miał zabrać pasażerów i zawieść ich za granicę. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, ponieważ wynik badania alkomatem wskazał, że w jego organizmie jest ponad promil alkoholu. Jakby tego było mało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas kontroli drogowej w pojeżdzie nie było jeszcze pasażerów. Kierowca busa niestety nie uczy się na własnych błędach, ponieważ nie był to jego pierwszy taki incydent.

Teraz nieodpowiedzialny 38-latek poniesie odpowiedzialność za swoje czyny. Prowadzenie pojazdu na drodze publicznej w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii, gdzie na drodze giną bądź tracą zdrowie ludzie.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 112. 

 

Powrót na górę strony