Aktualności

Dyżurny strzeleckiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Data publikacji 09.11.2023

Dyżurny ze strzeleckiej komendy udowodnił, że policjantem jest się bez względu na porę dnia i godzinę, a służba nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru. Asp. szt. Tomasz Cieślicki, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał 40-latka poszukiwanego listem gończym. Zatrzymany był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za zaatakowanie nożem mężczyzny. 40-latek najbliższe 5 lat spędzi w zakładzie karnym.

Policjantem jest się 24h przez 7 dni w tygodniu, co udowodnił funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. 8 listopada, około godziny 13:00 na terenie miasta asp.szt. Tomasz Cieślicki, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył idącego chodnikiem mężczyznę, za którym sąd wydał list gończy. Policjant natychmiast zareagował i już po chwili zatrzymał poszukiwanego. Następnie powiadomił dyżurnego jednostki, by skierował na miejsce patrol Policji. Do czasu przyjazdu umundurowanych funkcjonariuszy strzelecki policjant obezwładnił mężczyznę, który próbował uciec z miejsca.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany 40-latek był poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Opolu do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat za zaatakowanie mężczyzny nożem, którego ciężko ranił. Meżczyzna miał na swoim koncie również liczne kradzieże i włamania. 40-latek jeszcze tego samego dnia trafił do więziennej celi, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Asp. szt. Tomasz Cieślicki udowodnił, że bycie policjantem to coś więcej niż praca w ustalonych godzinach. To służba, którą pełni się cały czas.