Aktualności

Sportowe zajęcia z uczniami z CKZiU

Data publikacji 14.11.2023

Wczoraj strzeleccy policjanci odwiedzali uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich. Spotkanie te odbyło się w ramach zajęć wychowania fizycznego. Celem takiej formy ich realizacji było zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia i uprawiania sportu. Z uczniami rozmawialiśmy również o służbie w Policji i warunkach rekrutacji jakie należy przejść wybierając mundurową ścieżkę zawodową. Maturzyści mogli także spróbować swoich sił, pokonując elementy toru sprawności fizycznej, który jest właśnie jednym z etapów rekrutacji.

Służba w Policji jest wymagająca nie tylko pod względem predyspozycji osobowościowych, ale i sprawności fizycznej. Dlatego jednym z etapów rekrutacji jest tor z przeszkodami. Strzeleccy policjanci wzięli udział w lekcjach wychowania fizycznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, gdzie zapoznali z torem przeszkód uczniów z klasy o profilu policyjnym. Zajęcia z młodzieżą były zarazem nauką do poznania technik pokonywania tego toru oraz okazja na poprawienia swojej sprawności fizycznej.

Dobór do służby w Policji jest procedurą wieloetapową. Chodzi o to, aby policyjny mundur nosili ludzie, którzy mają ku temu największe predyspozycje. Oprócz cech osobowościowych, ważna jest również kondycja fizyczna. Dlatego test sprawnościowy na specjalnym torze przeszkód jest jednym z etapów kwalifikacji.

Młodzież miała możliwość dowiedzieć się jakie wymagania muszą spełniać kandydaci na przyszłych policjantów oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Zaprezentowaliśmy etapy postępowania kwalifikacyjnego i opowiedzieliśmy słuchaczom na czym polega kurs podstawowy dla policyjnych kadetów.

Jak przyznali uczniowie z CKZiU, okazja do przećwiczenia takiego próbnego testu pozwoliła na sprawdzenie umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozować ewentualne błędy, nad którymi należy w przyszłości popracować.

Przypominamy! Po ukończeniu szkolenia podstawowego funkcjonariusz zarabia około 4544 zł netto, a jeżeli nie ma ukończonych 26 lat na rękę otrzymuje około 4854 zł. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą zgłosić się osobiście i złożyć komplet dokumentów w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich przy ul. Piłsudskiego 3.

 

.

  • Zdjęcie przedstawia tor przeszkód
  • Zdjęcie przedstawia tor przeszkód
  • Zdjęcie przedstawia tor przeszkód
  • Zdjęcie przedstawia tor przeszkód
  • Zdjęcie przedstawia tor przeszkód
  • Zdjęcie przedstawia tor przeszkód
Powrót na górę strony