Zatrzymane prawo jazdy, mandat oraz punkty za rażące przekroczenie prędkości
Policjanci ze strzeleckiej drogówki namierzyli kolejnego pirata drogowego. Kierowca mercedesa pędził w terenie zabudowanym przy ograniczeniu do 50 km/h aż 101 km/h. W związku z tym, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto, 58-latek otrzymał mandat 1500 zł i 13 punktów karnych. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami.
Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 426 w miejscowości Szczepanek patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Powodem interwencji była nadmierna prędkość z jaką poruszał się mężczyzna. 58-latek w terenie zabudowanym wykazał się dużą nieodpowiedzialnością i przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h pędził aż 101 km/h.
Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 13 punktów karnych. Dodatkowo mundurowi zatrzymali mu elektronicznie dokument prawa jazdy na 3 miesiące.
Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość połączona z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz śliską nawierzchnią, może być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu.
Często docierają do nas zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości, czy spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można łatwo, szybko i anonimowo przekazać służbom informacje o zagrożeniach.
Główne cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:
- poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji,
- dostosowanie struktur organizacyjnych oraz działań Policji do zagrożeń wskazywanych przez społeczeństwo,
- platforma wymiany informacji o zagrożeniach.
Nie możemy zapominać o tym, że bardzo często to od nas zależy, czy i jak szybko, zostanie wyeliminowane zagrożenie. Pamiętajmy, że nanoszone zagrożenia są anonimowe, a naniesienie zagrożenia jest proste i intuicyjne. Dlatego zachęcamy do korzystania z KMZB przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera.