Jechał z prędkością 119 km/h – zatrzymali go policjanci ze strzeleckiej grupy SPEED
Policjanci z grupy SPEED zwalczają niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W minionym tygodniu mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę audi. 24-latek pędził w terenie zabudowanym z prędkością 119 km/h. Stróże prawa ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktami karnymi oraz zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.
Bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu jest dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego ze Strzelec Opolskich sprawą priorytetową. Żeby przeciwdziałać brawurze i lekceważeniu przepisów, na drogi powiatu strzeleckiego kierowani są policjanci z grupy SPEED. Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zrachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci ci pełnią służbę z wykorzystaniem pojazdów wyposażonych w wideorejestratory.
Mundurowi ze strzeleckiej grupy SPEED patrolując drogę krajową nr 409, zwrócili uwagę na kierującego audi, który jadąc przez miejscowość Rożniątów znacząco przekroczył prędkość. Za nic miał obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędząc aż 119 km/h.
Ta brawurowa jazda została natychmiast przerwana, a 24-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego, spotkanie z policjantami zakończył mandatem w kwocie 2000 zł. Oprócz tego zatrzymali kierującemu prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.
Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Często docierają do nas zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości, czy spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa można łatwo, szybko i anonimowo przekazać służbom informacje o zagrożeniach.
Główne cele Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:
- poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji,
- dostosowanie struktur organizacyjnych oraz działań Policji do zagrożeń wskazywanych przez społeczeństwo,
- platforma wymiany informacji o zagrożeniach.
Nie możemy zapominać o tym, że bardzo często to od nas zależy, czy i jak szybko, zostanie wyeliminowane zagrożenie. Pamiętajmy, że nanoszone zagrożenia są anonimowe, a naniesienie zagrożenia jest proste i intuicyjne. Dlatego zachęcamy do korzystania z KMZB przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera.