Aktualności

W karawanie trumna z ciałem, a za kierownicą 44-latek pod wpływem alkoholu

Data publikacji 17.02.2025

Pracownik zakładu pogrzebowego przewoził trumnę z ciałem znajdując się pod wpływem alkoholu. Strzeleccy policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy karawanu - wynik badania wykazał blisko pół promila w jego organizmie. 44-latek tłumaczył policjantom, że zaszła pomyłka. Pozytywny wynik badania alkomatem miał być efektem zjedzenia przez niego z rana dwóch jabłek. Na nic zdały się jego opowieści - mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz będzie musiał się jeszcze tłumaczyć przed sądem.

Kilka dni temu w m. Izbicko patrol ruchu drogowego strzeleckiej Policji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę karawanu. Mundurowi zwrócili uwagę, że kierujący jedzie całą szerokością jezdni. Jak ustalili funkcjonariusze, za kierownicą pojazdu siedział 44-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Podczas rozmowy z pracownikiem firmy pogrzebowej funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Mundurowi od razu sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Wynik badania alkomatem wskazał blisko pół promila alkoholu w jego organizmie.

44-latek próbował wmówić policjantom, że doszło do pomyłki i jest trzeźwy. Pozytywny wynik badania alkomatem tłumaczył tym, że rano na śniadanie zjadł dwa jabłka. Na nic zdały się jego argumenty. Mundurowi zatrzymali kierowcy karawanu prawo jazdy.

W trakcie kontroli policjanci sprawdzili przestrzeń ładunkową pojazdu. Okazało się, że kierowca pod wpływem alkoholu przewoził w pojeździe trumnę z ciałem. Po chwili, na miejsce przyjechał inny, trzeźwy, pracownik zakładu pogrzebowego, któremu policjanci przekazali karawan wraz trumną.

Nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu opolskiego będzie musiał się teraz tłumaczyć przed sądem. Po spotkaniu ze strzeleckimi policjantami mężczyzna już wie, że spożywanie jabłek w żaden sposób nie podnosi poziomu alkoholu w organizmie i jest to mit, który nie ma potwierdzenia w rzeczywistości. Kierowca karawanu musi się teraz liczyć z sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoką grzywną.

Powrót na górę strony