Dzielnicowi spotkali się z sołtysami
Dzielnicowi strzeleckiej komendy, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów spotkali się z sołtysami. Celem tego spotkania było omówienie form współpracy z sołtysami, możliwości rozwiązywania problemów, nurtujących lokalną społeczność w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Policjanci przypomnieli o aplikacji „Moja komenda”, „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
W sali narad Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie z sołtysami gminy Strzelce Opolskie oraz gminy Izbicko. Na spotkaniu obecny był Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Arkadiusz Chętnicki, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Dariusz Mazurek, Kierownika Rewiru Dzielnicowych asp. Małgorzaty Słaboń oraz dzielnicowi.
Podczas spotkania omówiono współpracę z sołtysami, możliwości rozwiązywania problemów nurtujących lokalną społeczność w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. Małgorzata Słaboń przedstawiła sołtysom najważniejsze założenia związane z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i formami pracy dzielnicowych w ich rejonach służbowych. Przypomniano o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Dzielnicowi zachęcali również do korzystania z przygotowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji darmowej aplikacji mobilnej ,,Moja Komenda”. Dzięki tej aplikacji można w bardzo prosty sposób sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższa jednostka policji.
W dalszej części spotkania Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Arkadiusz Chętnicki omówił zagrożenia związane z oszustwami na osoby starsze. Przestępcy wciąż modyfikują swoje metody działania. Podają się za policjantów, funkcjonariuszy CBŚP, za członka rodziny i próbują przekonać osoby starsze, że na przykład spowodowali śmiertelny wypadek. Nie wierzmy takim telefonom! Oszuści działają z presją czasu i powagą funkcji, na którą się powołują, próbują nakłonić seniorów do wyjawienia wysokości oszczędności i przekazaniu tych pieniędzy przysłanym osobom. Najważniejsze, żeby taką rozmowę jak najszybciej przerwać.