Aktualności

Nietrzeźwy kierowca doprowadził do wypadku - miał prawie 2 promile alkoholu

Data publikacji 02.06.2026

Mając prawie 2 promil alkoholu w organizmie spowodował wypadek drogowy. Kierowca volkswagena z impetem wjechał w tył opla. W wyniku zdarzenia 31-letnia kierująca oplem doznała obrażeń kręgosłupa i trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy oraz zabezpieczyli jego samochód. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i konfiskata pojazdu lub jego równowartości.

W piątek, około godziny 22.00, w miejscowości Wierchlesie doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przeprowadzili czynności i ustalili przebieg zdarzenia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący volkswagenem 61-letni mieszkaniec gminy Zawadzkie nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył opla, którym kierowała 31-letnia kobieta. Siła zderzenia była tak, że volkswagen wylądował w przydrożnym rowie.

W wyniku silnego uderzenia kierująca oplem doznała obrażeń kręgosłupa. Kobieta została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Strzelcach Opolskich.

Podczas prowadzonych czynności mundurowi wyczuli od kierowcy volkswagena silną woń alkoholu. Przebadali sprawcę zdarzenia na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że 61-letni mieszkaniec gminy Zawadzkie miał prawie 2 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi nietrzeźwych kierujących, wszczęli procedurę konfiskaty pojazdu, którym się poruszał.

Teraz mieszkaniec gminy Zawadzkie odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku drogowego. Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że połączenie alkoholu i kierownicy to śmiertelne zagrożenie. Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony