Pijany kierowca zatrzymany dwukrotnie w ciągu kilku godzin - Aktualności - KPP Strzelce Opolskie

Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany dwukrotnie w ciągu kilku godzin

Data publikacji 20.11.2020

Promil alkoholu miał w organizmie kierujący motorowerem, którego zatrzymali do kontroli policjanci z komisariatu w Zawadzkiem. Kilka godzin później ich koledzy zauważyli tego mężczyznę za kierownicą samochodu. Tym razem badanie trzeźwości pokazało wynik prawie 2,5 promila. 47-latek nie miał także uprawnień do kierowania pojazdem. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

18 listopada w godzinach porannych policjanci z komisariatu w Zawadzkiem zauważyli kierowcę motoroweru, który zlekceważył znak „zakazu wjazdu” przy jednej z ulic, i zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie czynności uwagę mundurowych zwróciła wyczuwalna od mężczyzny woń alkoholu. Badanie trzeźwości 47-latka potwierdziło ich przypuszczenia, mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu.

Niespełna 5 godzin później inny patrol policji zauważył osobowego seata. Za jego kierownicą siedział znany policjantom mężczyzna. Wiedząc o porannym incydencie z jego udziałem ponownie zatrzymali go do kontroli. Tym razem badanie trzeźwości dało wynik prawie 2,5 promila. Okazało się także, że nie ma on w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem.

Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów a także wysoka grzywna.