Aktualności

Piknik bezpieczeństwa ze strzeleckimi policjantami

Data publikacji 17.08.2021

Już po raz drugi mieszkańcy gminy Kolonowskie mogli spotkać się podczas Pikniku Bezpieczeństwa z przedstawicielami policji, straży pożarnej oraz służb medycznych. Pokaz sprzętu, pracy psów tropiących oraz wyposażenia pojazdów służbowych, to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekały na najmłodszych. Policjanci ze strzeleckiej komendy, w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” przypominali uczestnikom imprezy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz w trakcie wakacyjnych zabaw.

W miniony piątek, w gminie Kolonowskie odbył się po raz drugi Piknik Bezpieczeństwa. W imprezie plenerowej brały udział nie tylko całe rodziny z dziećmi, ale również przedstawiciele służb alarmowych, w tym policjanci.

W trakcie piątkowego spotkania funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym uczestnikom imprezy zasady bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Dodatkowo wytłumaczyli jak uniknąć zagrożeń, które mogą ich spotkać w trakcie wakacyjnych zabaw. Przestrzegali również przed kontaktem z nieznajomymi oraz obcymi zwierzętami. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli sobie przypomnieć przepisy obowiązujące na drodze podczas zabawy w miasteczku ruchu drogowego. Z kolei dorośli mieli możliwość sprawdzenia, jak alkohol wpływa na motorykę, korzystając z alkogogli.

Podczas imprezy, obecne na miejscu służby, przedstawiły uczestnikom sprzęt oraz wyposażenie, z  jakiego korzystają w trakcie swojej codziennej pracy. Przypomniały również najmłodszym, kiedy należy dzwonić pod numer alarmowy 112. Zaprezentowano również pracę psów tropiących. W trakcie wydarzenia najmłodsi mogli również poznać zasady pierwszej pomocy medycznej.

  • Zdjęcie przedstawia policjantkę prowadzącą spotkanie profilaktyczne, obok  niej stoi Policuś.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta oraz kobietę, która ma na twarzy alkogogle .
  • Zdjęcie przedstawia policjnatkę, która rozdaje materiały profilaktyczne.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę, która rozdaje materiały profilaktyczne.
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę oraz uczestników pikniku w miasteczku ruchu drogowego.
  • Zdjęcie przedstawia uczestnika pikniku z tarczą i kasku.
  • Zdjęcie przedstawia uczestników pikniku w trakcie szkolenia z pierwszej pomocy medycznej.
  • Zdjęcie przedstawia uczestników pikniku w trakcie szkolenia z pierwszej pomocy medycznej.
  • Zdjęcie przedstawia pokaz psów tropiących.
Powrót na górę strony