Aktualności

Konferencja o cyberzagrożeniach "Dzieci w sieci"

Data publikacji 06.12.2021

Internet to wirtualna przestrzeń pełna rozrywki, nauki, komunikacji i ogłoszeń. To także miejsce, w którym czyha dużo zagrożeń, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników sieci. Strzelecka Policja wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Strzelcach Opolskich zorganizowała konferencję pod nazwą "Dzieci w sieci". Uczestniczyli w niej policjanci, pedagodzy i samorządowcy. Jej celem było uczulenie i wskazanie na niebezpieczne treści, jakie można spotkać w Internecie. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju spotkanie odbyło się w formie online.

W piątek, 3 grudnia, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich odbyła się konferencja dotyczącą cyberzagrożeń pn. "Dzieci w sieci". Jej adresatami byli m. in. dyrektorzy, pedagodzy szkolni i psycholodzy, pracujący w placówkach oświatowych. Głównym celem konferencji było uświadomienie odbiorcom, jak wiele niebezpieczeństw czyha na najmłodszych w Internecie i jak nadmierne korzystanie z sieci wpływa na rozwój dzieci. Z uwagi na panujacą sytuację konferencja odbyła się w formie online.
 
Spotkanie rozpoczęło przemówienie Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich Pani Mirosławy Stańczak oraz Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich mł. insp. Jarosława Roszczaka, którzy przywitali gości oraz osoby, biorące udział w konferencji. Głos zabrał również Starosta Strzelecki Pan Józef Swaczyna, który objąl patronatem honorowym konferencję oraz Wicestarosta Strzelecki Pan Waldemar Gaida. Następnie rozpoczęto wystąpienia zaproszonych gości.
 
Dr Wiesław Poleszak, nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie omówił, jak pandemia Covid-19 i związane z nią zdalne nauczanie wpłynęło na dzieci i młodzież. Nastepie sierż. sztab. Maria Popanda z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich omówiła niebezpieczeństwa, których ofiarami mogą stać się dzieci, podczas nierozważnego korzystania z Internetu. Przedstawia również odpowiedzialność karną cyberprzestępczości. Kom. Grzegorz Filipek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu omówił sposoby działania cyberprzestępców w Internecie. Z kolei psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich Pani Ewa Zaremba przedstawiła wpływ nadmiernego korzystania ze smartfonów i Internetu na rozwój poznawczy i behawioralny dzieci. 
 
Serdecznie dziękujemy prelegentom oraz gościom za udział w konferencji.
 
  • Zdjęcie przedstawia komputer, na wyświetlaczu którego widnieje napis o treści "Dzieci w sieci"
  • Zdjęcie przedstawia Panią Mirosławę Stańczak, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich podczas konferencji.
  • Zdjęcie przedstawia Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich ml.insp. Jarosława Roszczaka podczas konferencji.
  • Zdjęcie przedstawia Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich ml.insp. Jarosława Roszczaka oraz Panią Mirosławę Stańczak, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich podczas konferencji.
  • Zdjęcie przedstawia sierż. sztab. Maria Popanda podczas prelekcji.
  • Zdjęcie przedstawia kom. Grzegorza Filipka podczas prelekcji.
  • Zdjęcie przedstawia dr Wiesława Poleszaka, dr Wiesława Poleszaka, widocznego na ekranie komputera.
  • Zdjęcie przedstawia psycholog Ewę Zaremba podczas konferencji.
  • Zdjęcie przedstawia jeden ze slajdów omawianych podczas konferencji.
Powrót na górę strony