Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo młodzieży

Data publikacji 14.06.2022

Strzeleccy policjanci spotkali się z rodzicami uczniów szkoły podstawowej w Kadłubie, by porozmawiać o bezpieczeństwie młodzieży. Mundurowi zaprezentowali uczestnikom spotkania walizkę edukacyjną, która zawierała m.in. przedmioty imitujące substancje do zażywania, przechowywania i używania narkotyków. A wszystko po to, by zwiększyć ich świadomość i wiedzę w tej dziedzinie.

W ubiegłym tygodniu strzeleccy policjanci przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej w Kadłubie. Tematem spotkania były m.in. środki odurzające, substancje psychotropowe, a także pierwsze oznaki uzależnienia. Mundurowi ostrzegali rodziców o tym, jakie zachowania mogą świadczyć o zażywaniu narkotyków i co powinno budzi ich niepokój.

Podczas spotkania policjanci zaprezentowali uczestnikom zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. To przedmiot, służący do edukacji osób dorosłych w zakresie substancji zabronionych. Wykorzystywany jest podczas spotkań z rodzicami, a także pedagogami i nauczycielami. Walizka zawiera atrapy popularnych narkotyków, a także przedmiotów służących do porcjowania i przechowywania środków zabronionych ustawą. Dzięki niej każdy uczestnik spotkania miał okazję zobaczyć na żywo jaką konsystencję mają popularne narkotyki, a także w jakich przedmiotach codziennego użytku można schować substancję zabronione. A wszystko po to, by zwiększyć świadomość rodziców na temat narkotyków.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.64 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony