Aktualności

Ćwiczenia "Egida-22"

Data publikacji 16.10.2022

16 października 2022 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich odbywają się ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-22”. Celem tych ogólnopolskich działań jest szkolenie rezerw osobowych Policji. W ćwiczeniach strzeleckiej komendy bierze udział 20 rezerwistów, którzy doskonalą umiejętności niezbędne do wykonywania zadań na stanowiskach wynikających z nadanych im przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych.

Dzisiaj, 16 października, w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich odbywają się ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-22”. Głównym założeniem ćwiczenia jest praktyczne sprawdzenie przyjętych założeń i rozwiązań planistycznych związanych z powoływaniem osób (rezerw osobowych) do jednostek organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji, organizacji procesu szkolenia oraz płynności przepływu informacji na linii KPP / KMP / – KWP – KGP.

Na wezwanie w strzeleckiej komendzie stawiło się 20 osób. Powołani do ćwiczen rezerwiści podczas ćwiczeń mają możliwość doskonalenia umiejętności oraz zdobycia wiedzy niezbędnej do wykonywania zadań na stanowiskach wynikających z nadanych im przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych.

Poza Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Opolskich, w garnizonie opolskim ćwiczenia "Egida-22" przeprowadzane są również w Komendzie Powiatowej Policji w Nysie.

  • Zdjęcie przedstawia ćwiczenia "Egida-22".
  • Zdjęcie przedstawia ćwiczenia "Egida-22".
  • Zdjęcie przestawia środki przymusu bezpośredniego.
Powrót na górę strony