Aktualności

27-latka oszukiwała w sieci - grozi jej do 8 lat więzienia

Data publikacji 05.01.2023

Mieszkanka gminy Zawadzkie wystawiała fałszywe oferty sprzedaży na popularnym portalu ogłoszeniowym. Za atrakcyjną cenę oferowała telefony renomowanej marki. Po przelaniu pieniędzy na wskazane konto zakupiony towar nie docierał jednak do kupujących. Kryminalni z Komisariatu Policji w Zawadzkiem ustalili tożsamość oszustki i przedstawili jej trzy zarzuty. 27-latce grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zawadzkiego otrzymali zawiadomienia o fałszywych ofertach sprzedaży smartfonów, jakie pojawiły się na popularnym portalu ogłoszeniowym. Sprzedający oferował telefony renomowanej marki w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystawione ogłoszenia nie budziły żadnych zastrzeżeń. Jednak po przelaniu pieniędzy na wskazane konto, towar nie docierał do kupującego, mimo licznych zapewnień ogłoszeniodawcy, że niedługo zostanie dostarczony.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Zawadzkiem w ramach prowadzonego dochodzenia ustalili tożsamość fałszywego sprzedającego. Sprawcą przestępstw okazała się 27-letnia mieszkanka gminy Zawadzkie. Straty jakie spowodowała kobieta oszacowano na kwotę blisko 4.000 zł. Śledczy przedstawili 27-latce trzy zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony