Aktualności

Apelujemy o zachowanie ostrożności w rejonie przejść dla pieszych

Data publikacji 03.03.2023

42-letni kierujących citroenem nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. 35-latka z uwagi na poniesione obrażenia została przetransportowana do szpitala. Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

2 marca, o godz, 22:15 dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Strzelcach Opolskich na ul. Fabrycznej. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu, kierujący citroenem nie ustąpił pierwszeństwa 35-latce, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Z uwagi na poniesione w wyniku potrącenia obrażenia kobieta została przetransportowana do szpitala. 42-letni kierowca citroena był trzeźwy. Mundurowi strzeleckiej komendy wykonywali na miejscu czynności, mające na celu ustalenie szczegółów zdarzenia drogowego.

Apelujemy o zachowanie ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, zarówno przez pieszych jak i kierujących pojazdami. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego. Kierowca ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Z kolei pieszym zabrania się wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych oraz spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;

  • Zdjęcie przedstawia uszkodzoną szybę czołową pojazdu.
  • Zdjęcie przedstawia uszkodzoną szybę czołową pojazdu.
  • Zdjęcie przedstawia samochód stojący na przejściu dla pieszych nocą, obok radiowóz.
Powrót na górę strony