Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Odpowiedzialność prawna nieletnich - spotkania z uczniami
Mł.asp. Anna Kutynia z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii strzeleckiej komendy przeprowadziła zajęcia z uczniami klasy czwartej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Leśnicy. Policjantka doskonale radzi sobie z każdym zagadnieniem dotyczącym nieletnich i ich odpowiedzialności prawnej za popełniane czyny karalne. Mł.asp. Anna Kutynia zawsze służy dzieciom i młodzieży radą, pomocą i często bywa wsparciem w trudnych chwilach.
-
Życzenia z okazji Dnia Kobiet
Życzenia od Kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu dla wszystkich policjantek i pracownic cywilnych opolskiej Policji z okazji Dnia Kobiet.
KWP -
Zamiast złota oferowali tombak
Zajeżdżanie drogi i zmuszanie do zatrzymania kierowców, zwłaszcza na tak szybkiej trasie, jaką jest autostrada jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu. Gdy kierowca zatrzyma się, sprawcy proszą go o pieniądze na paliwo, oferując w zamian „złotą” biżuterię, która później okazuje się nic nie wartym tombakiem.
-
List Ministra SWiA Mariusza Błaszczaka do funkcjonariuszek Policji
MSWiA -
Policjanci rozpoczęli działania „Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych”
Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z ważniejszych priorytetów pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego. Realizując to zadanie, aby wyeliminować niebezpieczne sytuacje na drodze mundurowi już od poniedziałku rozpoczęli akcję „Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych”.
-
Zbiórka krwi pod hasłem "spoKREWnieni służbą"
Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich organizują zbiórkę krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Patronat nad tą ogólnopolską akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Akcja odbędzie się 17 marca 2017r. w godzinach od 09.00 do 12.00 Strzeleckim Ośrodku Kultury, Plac Żeromskiego 7, pokój nr 2.
-
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
3 lutego 2011 roku Sejm RP ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci to bohaterowie antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walczyli przeciwstawiając się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Wielu z nich poległo w obronie Ojczyzny z bronią w ręku, inni zostali zamęczeni w więzieniach długotrwałymi przesłuchaniami i torturami.
-
Grafik znakowania rowerów
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W powiecie strzeleckim rusza akcja znakowania rowerów. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji W Strzelcach Opolskich i na terenie jednostek podległych.
-
Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za prędkość
Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Podczas weekendu funkcjonariusze strzeleckiej drogówki kontrolowali, czy kierujący stosują się do jej ograniczeń. Mundurowi zatrzymali trzech, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.
-
Nietrzeźwi na drogach – podsumowanie weekendu
Przyczyn zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na drogach jest wiele. W dalszym ciągu to właśnie brawura i mit, że dobre samopoczucie po spożyciu alkoholu jest wyznacznikiem trzeźwości - jest ich przyczyną. W przeciągu minionego weekendu policjanci zatrzymali 6 kierujących „na podwójnym gazie”. Wszyscy odpowiedzą za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.