Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczeństwo podczas XXV Finału WOŚP
Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
-
"Stok nie dla bałwanów" - konkurs plastyczny
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
KGP -
Uwaga!Nadal trudne warunki na drogach
Zima zawitała do nas w pełni, a to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców wzmożonej koncentracji i ostrożności. Do tego szybko zapadający zmrok, mgły i marznąca nawierzchnia znacznie utrudniają kierowcom jazdę. Dlatego zadbajmy o to, aby bezpiecznie dojechać do celu. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, jedźmy wolniej i zwracajmy uwagę na pieszych.
-
Policyjne działania przy zwalczaniu ptasiej grypy
Prowadzenie działań profilaktyczno-informacyjnych wśród hodowców drobiu, kontrolowanie pojazdów pod kątem przewożonych ładunków, czy też sprawdzanie egzekwowania wprowadzonych w tym zakresie regulacji prawnych - to tylko niektóre z czynności, które prowadzą policjanci ze Strzelec Opolskich w ramach działań mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa grypy ptaków.
-
Rekrutacja do Służby w Policji
KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W OPOLU OGŁASZA ROZPOCZĘCIE PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ DLA KANDYDATÓW DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO NA ROK 2017.
KWP -
Przed nami mrozy - nie zapomnijmy o samotnych i bezdomnych
Na dniach temperatury na naszych termometrach pokazują nawet - 20 stopni Celsjusza. Dlatego w takim okresie szczególnie pamiętajmy o osobach bezdomnych, chorych i samotnych. Ty też możesz uratować życie, informując służby o osobach, które potrzebują pomocy. Taką możliwość daje również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni!
-
W trosce o bezpieczny długi weekend
Przed nami zimowy długi weekend, a co za tym idzie wzmożony ruch na drogach. Opolscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu i bezpiecznie powrócił do domu. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy i czy prowadzący auta są trzeźwi. Pamiętajmy! Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.
-
Ślubowali na sztandar
"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. 28 nowych policjantów ślubowało dziś na sztandar i tym samym wstąpiło w szeregi opolskiej Policji. Akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta.
-
Zmiany w przepisach ruchu drogowego od stycznia 2017 roku
Odnosząc się do przekazów medialnych dotyczących zmian w przepisach ruchu drogowego od 1 stycznia 2017 r., pragniemy poinformować, że istotną zmianą, jaka weszła w życie z tą datą, jest znowelizowany tryb przekazywania staroście informacji o ujawnionym naruszeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.
-
Uwaga! Trudne warunki na drodze
Zima zawitała do nas w pełni, a to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców wzmożonej koncentracji i ostrożności. Do tego szybko zapadający zmrok, mgły i marznąca nawierzchnia znacznie utrudniają kierowcom jazdę. Dlatego zadbajmy o to, aby bezpiecznie dojechać do celu. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, jedźmy wolniej i zwracajmy uwagę na pieszych.