Aktualności
-
Wyłoniliśmy "Patrol Roku 2026" w garnizonie opolskim
Mł. asp. Krystian Gąszczak i sierż. Tomasz Jędrzejko z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku zostali zwycięzcami turnieju "Patrol Roku 2026" garnizonu opolskiego. W zmaganiach wzięło udział 22 najlepszych patrolowców z Komendy Miejskiej Policji w Opolu i wszystkich komend powiatowych w naszym województwie. Policjanci rywalizowali ze sobą m.in. na strzelnicy oraz na trasie biegu przełajowego. Funkcjonariusze, którzy zajęli I i II miejsce, będą teraz reprezentować nasz garnizon podczas zawodów ogólnokrajowych.
KWP -
Pijany pirat drogowy zatrzymany przez strzeleckich policjantów
Dwa promile alkoholu już przed południem – tyle w swoim organizmie miał kierowca, który został zatrzymany przez strzeleckich policjantów. Gdy mężczyzna opuścił szybę pojazdu, funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Teraz za swoją skrajną nieodpowiedzialność odpowie przed sądem – grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Strzelce Opolskie -
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
KGP -
Ruszyła ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” – edukacja, profilaktyka i bezpieczeństwo od najmłodszych lat
Położona w województwie lubuskim Sława stała się miejscem inauguracji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Wydarzenie połączone zostało z piknikiem profilaktycznym, podczas którego dzieci, młodzież oraz mieszkańcy regionu mogli poznać zasady bezpiecznego wypoczynku i spotkać się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych zachowań podczas wakacji, szczególnie nad wodą i w innych miejscach letniego wypoczynku. Akcja będzie prowadzona przez policjantów w całym kraju przez cały sezon letni.
KGP -
Młodzież z powiatu strzeleckiego na Ogólnopolskim Zlocie PaTportów w Lesznie
Młodzież uczestnicząca w programie profilaktycznym „Przyszłość a Ty” reprezentowała powiat strzelecki podczas Ogólnopolskiego Zlotu PaTportów w Lesznie. Młodzi ludzie brali udział w warsztatach artystycznych, rozwijali swoje pasje oraz nawiązywali nowe znajomości z rówieśnikami z całej Polski. Wyjazd był nie tylko okazją do zdobywania nowych doświadczeń, ale także potwierdzeniem, że wartości promowane przez program PaT mają realny wpływ na życie młodych ludzi. Udział w przedsięwzięciu był możliwy dzięki wsparciu Starosty Strzeleckiego Pana Waldemara Gaidy.
Strzelce Opolskie -
Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych - szacunek, troska i bezpieczeństwo seniorów
Każdego roku 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na problemy, z którymi mierzą się seniorzy, a także przypomnieć, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma prawo do godnego, bezpiecznego i pełnego szacunku życia.
KGP -
5600 zł mandatu i 24 punkty karne - rajd przez Zawadzkie
Rażące łamanie przepisów ruchu drogowego słono kosztowało 21-letniego mieszkańca gminy Zawadzkie. Mężczyzna dopuścił się kilku wyjątkowo niebezpiecznych wykroczeń - dwukrotnie wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz na skrzyżowaniu. Jego nieodpowiedzialne zachowanie na drodze przerwali policjanci strzeleckiej grupy "SPEED". Kierowca został ukarany wysokim mandatem w wysokości 5600 złotych, a na jego konto trafiły aż 24 punkty karne.
Strzelce Opolskie -
Rozmowa z #Superdzielnicowym 2026, mł. asp. Krzysztofem Kuczmerą
Choć minął ponad tydzień od finału ogólnokrajowego konkursu #Superdzielnicowy 2026 na Opolszczyźnie, to emocje jeszcze nie opadły. Zwłaszcza w Gminie Ujazd, gdzie na co dzień służbę pełni #Superdzielnicowy 2026, mł. asp. Krzysztof Kuczmera. Jakie są największe osiągnięcia policjanta? Które wydarzenia ze służby najbardziej utkwiły w jego pamięci? Co daje funkcjonariuszowi tytuł #Superdzielnicowego? Na te i inne pytania odpowiadał mł. asp. Krzysztof Kuczmera na antenie Radia Opole.
-
Nowe porozumienie Policji i Straży Granicznej: wspólne działania w systemie Eurodac dla bezpieczeństwa granic
Dziś w Komendzie Głównej Policji podpisano porozumienie między Policją a Strażą Graniczną. Umowa dotyczy ścisłej współpracy obu służb przy dokonywaniu wpisów do zmodernizowanego, europejskiego systemu Eurodac z wykorzystaniem interfejsu Web User Interface (WUI). Nowe procedury, które ruszają 12 czerwca 2026 roku, mają na celu usprawnienie zarządzania migracją, zapewnienie najwyższej jakości danych biometrycznych oraz wzmocnienie bezpieczeństwa państwa.
KGP -
Dwa promile alkoholu i kilkaset kilometrów przed sobą
Wsiadł za kierownicę po suto zakrapianej imprezie. O godzinie 5.00 "wydmuchał" blisko 2 promile alkoholu. Jego trasa wyniosłaby nawet kilkaset kilometrów. Przerwali ją strzeleccy policjanci. Mieszkaniec województwa lubelskiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem-grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i konfiskata samochodu lub jego równowartości.
Strzelce Opolskie
Najczęściej czytane
-
5600 zł mandatu i 24 punkty karne - rajd przez Zawadzkie
Rażące łamanie przepisów ruchu drogowego słono kosztowało 21-letniego mieszkańca gminy Zawadzkie. Mężczyzna dopuścił się kilku wyjątkowo niebezpiecznych wykroczeń - dwukrotnie wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz na skrzyżowaniu. Jego nieodpowiedzialne zachowanie na drodze przerwali policjanci strzeleckiej grupy "SPEED". Kierowca został ukarany wysokim mandatem w wysokości 5600 złotych, a na jego konto trafiły aż 24 punkty karne.
-
„Światowy Dzień Jazdy Nago Na Rowerze” – policjanci nie polecają dosłownego świętowania!
Z kalendarza dowiadujemy się, że dzisiejszy dzień jest Światowym Dniem Jazdy Nago na Rowerze. Policjanci ze strzeleckiej komendy jednak nie polecają świętowania w ten sposób. Tego typu ekscesy na pewno nie będą tolerowane przez mundurowych. Nieobyczajny wybryk to wykroczenie, za które przewidziana jest kara aresztu, ograniczenie wolności, grzywna do 1500 złotych albo kara nagany.
-
Nowe przepisy w ruchu drogowym - sprawdź najważniejsze zmiany
W 2026 roku wejdą w życie istotne zmiany w przepisach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nowe regulacje obejmują m.in. walkę z nielegalnymi wyścigami, brawurową jazdę oraz niebezpiecznymi zachowaniami takimi jak drift czy jazda „na jednym kole”. Wprowadzony zostanie również obowiązek noszenia kasku przez osoby niepełnoletnie poruszające się rowerami, hulajnogami elektrycznymi i urządzeniami transportu osobistego. Zmiany dotyczą także zasad kierowania hulajnogami oraz przewożenia dzieci na rowerach. Przypominamy, jakie przepisy zaczną obowiązywać i od kiedy będą stosowane.
-
Bezpieczny czerwcowy weekend – podsumowanie działań policjantów
Strzeleccy policjanci podsumowali działania prowadzone podczas długiego czerwcowego weekendu, który trwał od 3 do 7 czerwca. W tym czasie mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób podróżujących drogami naszego powiatu. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Efektem działań było ujawnienie 268 wykroczeń i zatrzymanie osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę mimo złamania prawa.
-
Chciał zemścić się na taksówkarzu – teraz odpowie za fałszywe zeznania
Do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich zgłosił się 33-latek, który chciał złożyć zawiadomienie, że kierujący taksówką miał przejechać mu stopę i odjechać z miejsca zdarzenia. Mundurowi szybko ustalili przebieg całej sytuacji, która była inna niż opisywał zawiadamiający. Jak się okazało, zgłoszenie było nieprawdziwe, a mężczyzna chciał w ten sposób zemścić się na taksówkarzu za wysokość opłaty za kurs.
-
Dwa promile alkoholu i kilkaset kilometrów przed sobą
Wsiadł za kierownicę po suto zakrapianej imprezie. O godzinie 5.00 "wydmuchał" blisko 2 promile alkoholu. Jego trasa wyniosłaby nawet kilkaset kilometrów. Przerwali ją strzeleccy policjanci. Mieszkaniec województwa lubelskiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem-grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i konfiskata samochodu lub jego równowartości.
-
Microcar, czyli minisamochód – czy aby na pewno możesz go prowadzić?
W przeciągu ostatniego tygodnia policjanci drogówki zatrzymali aż 8 osób, które kierowały autem bez prawa jazdy. Z tego grona kierujących były 2 osoby, które prowadziły microsamochód. W artykule wyjaśnimy, co to jest microcar oraz rozwiejemy błędne przekonanie wielu osób, jako by ten typ pojazdu nie wymagał żadnych uprawnień do kierowania.
-
Pozwolenia na broń
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu jest właściwym organem do wydania pozwolenia na broń palną osobom posiadającym miejsce stałego pobytu na terenie województwa opolskiego. Organ Policji wydaje pozwolenie na broń, jeżeli wnioskodawca nie stanowi zagrożenia dla samego siebie, porządku lub bezpieczeństwa publicznego oraz przedstawi ważną przyczynę posiadania broni.

